Płynna dieta przeciwobrzękowa

Gdy w ciepłe dni czujesz się jak balonik to znaczy, że nadmiar wody gromadzi się w organiźmie. Jak to zmienić?. Wystarczy specjalna dieta i zastosowanie się do paru istotnych zasad.

Dzięki tej diecie, którą polecamy usprawnisz pracę układu krążenia. Przyśpieszysz spalanie tłuszczu i oczyścisz organizm. Specjaliści zalecają dietę przeciwobrzękową ale tylko osobom zdrowym, nie dłużej niż przez 3 dni jeżlei jest stosowana w trakcie upałów.

Zasady diety

  • polecane posiłki

Należy spożywać tylko posiłki płynne czyli: koktajle, soki, zupy. Do południa owocowe, a po południu z warzywami. Pamiętaj o naturalnych, pitnych jogurtach, są idealne do chłodników.

  • zalecane napoje

Dodatkowo należy wypijać przynajmniej 2 – 2,5 litra płynów w postaci niegazowanej wody mineralnej oraz herbatki ziołowe bez cukru.

  • produkty zabronione

Należy absolutnie nie spożywać kawy, alkoholu, ostrych przypraw, produktów przetworzonych z glutaminianem sodu ponieważ powodują one obrzęki.

Dlaczego dieta płynna działa?

Ponieważ zaspokaja głód i pragnienie. Gdy pijemy za mało, organizm gromadzi wodę w tkance podskórnej na zapas, aby uniknąć odwodnienia. Płynne posiłki i duże ilości wody pite między nimi sprawiają, że nie dochodzi do obrzęków, ponieważ organizm nie ma już potrzeby magazynowania wody. Płynne jedzenie szybko wypełnia żołądek, zmniejsza uczucie głodu. Jemy mniej, przyswajamy mniej kalorii i dzięki temu chudniemy.

Soki, które usuwają nadmiar wody i dostarczają cennych składników:

  • grejpfrutowy

Jest bogaty w kwas foliowy i błonnik.

  • porzeczkowy

To skarbnica witamin. Usprawnia krążenie żylne.

  • jagodowy

Wzmacnia naczynia włosowate.

Dieta dla urody i zdrowia, która daje oprócz lekkości, energię.